2017. november 25. Emlékkoncert Kodály Zoltán tiszteletére

Énekkarunk a Kodály év rendezvényeiből nem csak résztvevőként, hanem szervezőként is kivette a részét.

Kórusunk meghívására 2017. november 25-én városunkba érkezett a Kecskeméti Énekes Kör, Erdei Péter karnagy vezetésével. Karnagy úr számos díj birtokosa, többek között Liszt- és Bartók-Pásztory díjas, Érdemes művész, a Magyar Köztársasági Érdemrend Tiszti Keresztjének (polgári tagozat) birtokosa.

A vendégek délelőtt megismerkedtek városunk nevezetességeivel, látogatást tettek Deák Lajosné képviselő asszony vezetésével a Városházán. 

A Szent Imre templom a koncert kezdetére zsúfolásig megtelt. Sokan voltak kíváncsiak a kórusok és Tóka Ágoston orgonaművész előadására. 

Mindkét kórus ritkán hallható Kodály művekkel készült az előadásra.

A Kecskeméti Énekes Kör műsora:

Az 50. genfi zsoltár
Media vita in morte sumus
Mohács
Sík Sándor Te Deuma

Kórusunk műsora:

Naphimnusz
Adventi ének
Békesség-óhajtás 1801. esztendő Virágh Benedek verse
Pange lingua

 

Tóka Ágoston orgonamuzsikája mindenkit elvarázsolt. Introitus, Kyrie és Gloria  - három tétel az Orgonamiséből hangzott fel játékában. Mesterien kísérte a két kórus közös énekét is, mely A 114. genfi zsoltár volt.

 

(Fotók: Székesfehérvári Megyei Jogú Város hírportál, Molnár Artúr)

A koncert végeztével egy oldott hangulatú baráti beszélgetésre jöttek össze a résztvevő kórusok tagjai karnagyai, és biztosították egymást, hogy a partnerségnek lesz még folytatása 2018-ban Kecskeméten.